دانلود تحقیق در موردروشها و تجهيزات نمونه برداري آلاينده هاي شيميايي هواي محيط كار

مطالب دیگر:
📜آموزش html به روش ساده و روان📜پایان نامه بررسی سودآوری استراتژی های شتاب و معكوس، با استفاده از اثر تقدم- تاخر و تحمل ریسك مقطعی، بر اساس حجم معامله در بورس اوراق بهادار تهران📜پایان نامه بررسی رابطه علی بین ساختار سرمایه و عدم تقارن اطلاعاتی در شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران📜استراتژیهای تغییر و تحول سازمان📜دانلود پاورپوینت بهبود و بازسازی سازمان چیست و فرآیند آن كدام است؟📜برنامه ماشین حساب📜نودپد📜مدلسازی مالی📜دانلود پاورپوینت تاثیر اقلیم بر معماری نواحی گرم و مرطوب و گرم و خشک📜دانلود پاورپوینت معماری حمام ایرانی📜امنیت در رایانش ابری📜دانلود پاورپوینت فرهنگ سازمانی؛ بستر تحول📜ترجمه مقاله انگلیسی رشته عمران و معماری (اندرکنش خاک و سازه)📜50 نمونه سوال ریاضی فصل اول کتاب ریاضی دوم دبستان📜40 نمونه سوال ریاضی فصل دوم کتاب دوم دبستان📜20 نمونه سوال تصویری جهت آموزش ساعت دوم دبستان📜45 نمونه سوال ریاضی فصل اول و دوم ریاضی دوم دبستان📜دانلود پاورپوینت سیر اندیشه های معماری پست مدرنیسم در معماری📜دانلود پاورپوینت آشنایی با زاها حدید📜44 نمونه سوال ریاضی فصل سوم کتاب ریاضی دوم دبستان📜82 نمونه سوال ریاضی فصل اول کتاب ریاضی سوم دبستان📜بسته آموزشی آمادگی برای کنکور دکتری نانو📜دانلود پاورپوینت پیش ساختگی📜دانلود پاورپوینت زندگینامه و معرفی برخی از آثار فرانک لوید رایت📜دانلود پاورپوینت مدارس علوم دینی و بررسی دو مدرسه جدید و قدیم جده بزرگ اصفهان
دانلود تحقیق در موردروشها و تجهيزات نمونه برداري آلاينده هاي شيميايي هواي محيط کار|2052659|qxe
در این پست قصد معرفی فایل دانلود تحقیق در موردروشها و تجهيزات نمونه برداري آلاينده هاي شيميايي هواي محيط كار را داریم با ما همراه باشید.

نام فایل : روشها و تجهيزات نمونه برداري آلاينده هاي شيميايي هواي محيط كار

فرمت : .pptx

تعداد صفحه/اسلاید : 174

حجم : 5 مگابایت


روشها و تجهيزات نمونه برداري آلاينده هاي شيميايي هواي محيط كار

تقسیم بندی آلاینده های شیمیایی بر مبنای حالت فیزیکی
گاز: موادی با دانسیته و ویسکوزیته پایین که در شرایط معمول محیطی دمای 25 درجه و فشار یک اتمسفر بالای درجه حرارت بحرانی قرار دارند و بطور یکنواخت در محیط پراکنده می شوند غلظت اغلب بر حسب PPM بیان می شود. هلیوم، منوکسید کربن، دی اکسید کربن، فرمالدئید، اتیلن اکساید
گازها می توانند دارای رنگ باشند مانند کلر سبز رنگ، اکسید ازت خرمایی رنگ و... یا بیرنگ باشند
برخی دارای بو هستند مانند فرمالدئید برخی بی بو مانند منوکسید کربن
تقسیم بندی آلاینده های شیمیایی بر مبنای حالت فیزیکی
بخار: اگر فشار بخار یک مایع بیشتر از فشار اتمسفری بخار از سطح مایع و یا مستقیما از سطح مواد جامد وارد اتمسفر می شود.
ترکیبات فرار فشار بخار بیشتر از 1 میلی متر جیوه دارند
ترکیبات غیر فرار فشار بخاری در حدود107-و یک دارند
ترکیبات غیر فرار فشار بخار کمتر از 107
تقسیم بندی آلاینده های شیمیایی بر مبنای حالت فیزیکی
مواد ذره ای: شامل اجزاء ریز مواد جامد یا مایع مانند گردو غبار، فیوم، میست، دود، دوده، که اگر در فاز گازی هوا قرار گیرند اصطلاح آئروسل به آنها اطلاق می گردد.
سمیت آنها به سایز، شکل، ساختار شیمیایی و ترکیب آنها ربط دارد. بر حسب میلی گرم بر متر مکعب، فیبر بر سی سی یا فیبر بر سانتی متر مکعب یا میکرو گرم بر متر مکعب بیان می گردند.
پاسخ بدن تابعی از ابعاد، غلظت، سطح، مورفولوژی، حلالیت، ترکیب شیمیایی ذره بستگی دارد.
در خصوص حلالیت مثلا نمک های معدنی سرب، سولفید سرب، و اکسید های آن کم محلول هستند در صورتی که نیترات، کلرات، کربنات و منوکسید سرب به سرعت در مجاری بینی جذب می گردند.

در خصوص کاهش قطر آئرودینامیک سمیت برخی مواد نظیر اکسید تیتانیوم که در حالت معمولی بی اثر است افزوده می شود
گردو غبار:
از ابعاد 0.1 میکرون تا 400 میکرون وجود دارد. به دو صورت پلی دیسپرس( منشاء مکانیکی) و منو دیسپرس( واکنش شیمیایی) در محیط کار می تواند پراکنده شود که اولی بیشتر دیده می شود.
تکنولوژی نانو و تشکیل هسته اتکین
ذرات تاری( 0.38-0.76)


اسموگ: ترکیبی از هیدرو کربن ها با اکسید نیتروژن، گوگرد و آب در حضور اشعه ماورا بنفش و جزء آلاینده های زیست محیطی است
فیوم: محصول فرایند های با انرژی کافی نظیر احتراق، تقطیر، کلسیناسیون، کندانسه شدن، تصعید و واکنش شیمیایی می باشد قطر 0.001-1 میکرون دارند.

میست: قطرات کروی که در اثر کندانسه شدن حالت گازی مواد در مایع یا در اثر انتشار به روش های اسپری، اتمایز، دمیدن گاز به مایع تولید می شود قطر 0.1-10 میکرون دارد. آبکاری ها، میست آب صابون، میست روغن
در محیط زیست هم میست اسیدی داریم
فاگ به غلظت بالای میست هوابرد اطلاق می گردد.
....